pondělí 18. dubna 2011

20 km na drodze wokół OC Haná

Tak moi drodzy, zdecydowoł jo se troche ożywić blog nowym seriałym nt. moigo podróżowania na rowerze po Olomoucu a pobliskich okolicach. Dzisiaj zaczynóm z pierwszym przyczynkiem na ten temat. Kiedy mi się udało przetransportować rower do Olomouca, to była łatwa sprawa, co dalej zrobić..:-)

Otóż, poniżej mapka z moją trasą. Nie stety google maps nie umię zrobić dokładną mapę moję trasy, więc proszę to wziąć pod uwagę.


Zvětšit mapu

Wyjechałem z mojego mieszkania około 17godziny wzdłuż ulicy Schweizerova na Nemilany, tam skręciłem do Slavonína, wprost do pól byłej zjednoczonej współdzielni rolniczej (JZD) :-) Nie chciało mi się jechać pod górkę, więc skręciłem do ślepej ulicy i jakiś kilometr szedłem piechotą, ponieważ jechać się nie dało. Jakoś się wyłopociłem z tego pola i ztwierdziłem, że jestem nad OC Haná, czy raczej za. Była i droga asfaltowa, most nad autostradą w kierunku Brna, a za mostem wioska Nedvěží z pomnikem padłych z Piewrszej Wojny Światowej. Jadąc dalej, bo nie lubię wracać jednakową drogą, szosa zaprowadziła mnie na skrzyżowanie z tabliczką Olomouc/Hněvotín. Czułem, że już późno, więc po fajnej drodze do Olmika, wokół aqua parku, szpitala wydziału medycznego. Trochę tam zabłądziłem, ponieważ Olomouc tak bardzo nie znam, ale jakoś mi się udało wyjechać, objechać aż się przedostałem na ulicę Wolkerova. Ztąd pojechałem ul. Polską na Rokycanową i z tamtąd do domu. Wróciłem dopiero przed 19 godziną wprost na kolację:-) Było kilka przerw, ponieważ długo na rowerze nie jeździłem. Trasa nie była zbyt trudna, tylko szkoda tego przeciw-wiatru, musiałem walczyć by wogóle jechać na rowerze w nie których momentach.

Przyszłym razem zabiorę również fotoaparat i zrobię kilka zdjęć.
Okomentovat