středa 23. července 2008

Wypoczynty wróciłem do domu!

Cały zeszły tydzień jo był u swoi ukochanej w Ołomuńcu. Był to fajny tydziyń wypoczynku, bezstarości, relaxu. Też jo se w Olmiku zastawił pro dyplom za ty moje zmagania pięcioletni. Było to przyjemne uczucie..przebiyrać taki kyns lejstra, co dlo Was znaczy, że se możecie we wszystkich dotaznikach uż pisac "vysokoškolé vzdělání", ale oczywiście nima to inym o tym!!!

Ale abych powrócił do sprawy ze samochodym. Naszczęcie to tak drogo nie wyszło. Tyn klapot..jak jo go popisywoł tak był nie szkodny...była to jaksio rozbito klapka topiynio, czy co... Moc se w tym nie orientujym..ale głównie, że teraz uż je wszystko ok..a jo bydym móc bez starości jechać do Adrszpachów samochodzikym. W serwisie mi powiedzieli, że nimo synsu kwuli jednej souczastki to całe miynić (pono to kosztuje kolem 2000 kc), ale że z tym mogym jeździć inym mi to odpoji a jedyn czudlik na palubce nie bydzie funkcyjny..i za trzi sta móm super-czudlik-na gówno!!!

Od tego poniedziałku (21.7.08) nóm remontujóm okna..sice my se miynili na plastwindows zeszłym roku..ale zrobili to bardzo nie dbale..i po roku nom zaczła omitka odpadywać..strzylać..ale co se do robić, ino móm nadzieje, że dokóńca przyszłeho tygodnia uż zaś bydymy miyszkać. A tak na margnesie...furt mierzóm a mierzóm a domierzić se nimogóm:-)
Okomentovat