středa 21. ledna 2009

Vino vino...


In vino veritas..sice prowda, ale nie śmi se to przeganiać, a głównie trzeba się przed takóm akcjóm dobrze najeść,  a jak mówi moja babka - porzóndnie namaścić żołądek. A mo racje, bo nima nic gorszego, niż iść (przysłowiowo) chlastać na głodny brzuch, bez kąska jedzynio w sobie. Myślym, że wszyscy my to aspónć roz zażyli. To se człowiek potym rychło opije, a je wiesioły aż do rana. No aż na ty rana...głowiczka prasko, brzuszek boli a każdy se ino modli i ślubuje, że never more drink alcohol more!!! 

W każdym razie trzeba pić z rozwagóm i z umysłem, bo jak człowiek nie zno miare, tak to je moc szpatne. Nikierzi jak se napijóm tak hned usnóm, tacy sóm najlepsi, drugo kategoria(w miare znośnych ludzi) je ta, kierzi sóm maksymalnie ukecani a wlyźli..no a ta nejgorszo kategoria, sóm Ci, kierzi po kilka kieliszkach wina czy czegokolwiek innego sóm agresywni. Tak z takimi to je potym krziż. Najlepiej związać i rzucić do piwnicy, by wytrzyźliwieli. A kiedy cosi takigo ni ma możliwego, tak raczy nie mówić, bo kdo wiy, eszcze by my jednóm zchytali jak z lewa, tak i z prawa.

Summa sumarum:  pić z rozwagóm, dobrze se na jeść i znać swojóm miare!!!


A jeszcze jedna notatka na zakonczenie: obok biblioteki uniwersytecki je tako fajniacko winarna, Na marianski se to nazywo. Fakt proponujym, dobre łacne wino, dobro atmosfera, przyjemny personel ..ino troche zakurzóne(ale ino troszyczke) :-)

A jak prawił Anakreon: "Kdykoliv piji víno, starosti usínají!"
Okomentovat