čtvrtek 24. prosince 2009

Merry SunMas...my friends!

Jako dziecko żech se ni móg tego dnia doczekać. Zdobiyni strómku, zapachu sałaty, ciasteczek, ryby, no i w kóńcu rozpakowywanie podarunków. Święta były dla mnie zawsze bardzo mocno związane ze śniegym, sańkowaniym, stawianiym śnieguloka, kulowaniym se. Sóm to same miłe wzpomnienia.
Jednak ale ostatnimi laty mómy Wigilie z małóm czy żodnóm ilościóm śniega. Troche mi to wadzi, ale zaś na drugóm stróne żech je starszy, z kopieczka na sańkach nie jeżdżym - teraz czynścieji samochodzikiym:-) W każdym razie se nie pamiyntóm, kiedy ostatnio było kupe śniega, tym myślym fakt kupe śniega - przez Świynta! Ostanim czasym to je samo Wigilia na bagnie. Chociaż i latośnio je specjalno...przez okno mi świyci Oskar do ksychtu, wyglóndo to na polu, jak na wiosne. Ni ma wubec zima, je tam przijemnie.

Na kartki świąteczne - polskojęzyczne - co jo posyłoł, żech napisoł śniegu po pas białego, ale to se jaksi mijo z realitóm. Miołech raczy napisać Wesołych i Słonecznych Świąt Bożego Narodzenia czyli Merry SunMas:-)

To by bardziej odpowiadało!

Nic, życzym rodzinnóm atmosfere przy stole wigilijnym. Jo idym wymyśleć jakóm choinke bydymy mieć latoś, bo żodno narazie nima... ale ku tymu se dostanym. Więc, piekne Świynta, Moi Drodzy!!!
Okomentovat